NOC PERSEIDÓW/ perseids night

Zdjęcia wykonano w centralnej Polsce w nocy z 12. na 13. sierpnia 2016 roku.

The photographs were taken in central Poland at night 12/13-th August 2016.

IMG_1139_eG_mały

Reklamy

3 uwagi do wpisu “NOC PERSEIDÓW/ perseids night

  1. Oglądałam kiedyś Perseidy na wys. 4 tys. metrów n.p.m. Śmigały przed oczami – czuło się ich bliskość. Nie nadążałam z wymyślaniem życzeń… 🙂

    1. To musiało być przeżycie! Ja wybrałem się w ubiegłym roku po prostu poza miasto, żeby je podziwiać. Mimo,że nie było z pewnością nawet w przybliżeniu tak jak w Twoim przypadku, to i tak było pięknie. Momentami spadało ich na prawdę sporo. Niestety oczywiście, mimo że używałem obiektywu szerokokątnego, akurat zawsze perseidy spadały na tym fragmencie nieba, na który obiektyw nie był skierowany :/. Zaobserwowałem też jedno niesamowite zjawisko, czego najbardziej żałuję że nie udało mi się zarejestrować. Mianowicie, w pewnym momencie niebo przeszyła perseida kilkakrotnie większa od wszystkich poprzednich i późniejszych. Wyjątkowe było to, że nie rozbłysła i znikła po chwili, tylko żażyła się cały czas na tym samym odcinku przez dobrych kilkanaście sekund. Pierwszy raz w życiu takie coś widziałem, oby nie ostatni :). Pozdrawiam!

      1. One naprawdę robią wrażenie. A tam w Górach Kolorado byl jeszcze wiatr o sile ok. 80 km na godzinę. Leżałam w spiworze koło namiotu, bo w środku nie dało się wytrzymać tak szarpalo brezentem. Tu też sobie ciągle obiecujemy, że wytworny się za miasto na Perseidy, ale ciągle coś nam przeszkadza. Miłego dnia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s